Talendihääl #2: treeneri ja kogukonnajuhi tööst

Talendihääl toob oma 2. osas stuudiosse töötajad JK Tabasalust. Treener Riho Pill ning kogukonnajuht Silver Päev rääkisid ausalt ja avalikult oma tööst ning JK Tabasalust lähemalt.

Treener Riho Pill alustas oma karjääri kaksteist-kolmteist aastat tagasi, enne mida Pill kompas piire abitreeneri ametis. Pill kinnitas, et treeneritöö ei ole tulla viis minutit varem staadionile, „See maailm on natukene teistsugusem,“, et olla pühendunud ja edukas treener.

Pill tõdes, et enne-peale treeninguid ja mänge on ka palju muud asjaajamist, millega tegeleda, „Sa pead leidma lapsevanemaid, kes aitavad. Sa pead leidma mingeid väljundeid olenevalt grupi tasemest /…/ Ma olen samamoodi korraldanud, koos heade lastevanemate, erinevaid rahvusvahelisi turniire kuna grupil oli seda väljundit vaja,“ ütleb Pill, kes rõhutab, et lisaks mõnusale treeninggrupile ja toetavatele lastevanematele, on olulisel kohal ka kindel reeglistik, mis peab algusest peale paigas olema ning arusaadav kõikidele osapooltele.

Turundusspetsialisti Silver Päeva tööülesanded hõlmavad paljuski kogukonna juhtimisega seotud aspekte, mispärast keskendutakse taskuhäälingus just viimasele ametile. Päeva sõnul on kogukonnajuhiks olemine mõnus kombinatsioon väljakutseid pakkuvast tööst ning spordiga kaasas käivast lõbust.

Sisuliselt on kogukonnajuhi ametis oluline kiire ja täpne jalgpallitulemuste kajastamine mudilastest esindusvõistkondadeni ning üldised sotsiaalmeediaturunduse tegevused, et panna info klubi-kogukonna vahel liikuma, „Sa pead kogu aeg olema uuendusmeelne,“ lisas Päev, kes märkis ka, et alati on vaja kursis olla trendide ning tegevustega, mida rakendavad nii välismaa tippklubide kui ka teiste Eesti jalgpalliklubide kogukonnajuhid.

Pilli ja Päevaga arutleti lisaks eelmainitule ka järgnevatel teemadel: kogukonnajuhi ja treeneritöö ühine osa; kogukonnajuhi olulisusest jalgpalliklubi ja kogukonna vahel; teismeeas mängijate treenimine; ametitest karjäärina ning loomulikult ei puudu ühest õigest Talendihääle taskuhäälingust ka kohustuslik Talendihääle eri teemaplokk.

Tabasalu JK sotsiaalmeedias: InstagramFacebook | Koduleht

Kuula siit või vaata siit:

Küsi julgelt!

Kõik päringud jõuavad minuni


Täida väljad ära ja vajuta "saada", nii lihtne ongi! Hea oleks kui täpsustaksid nii organisatsiooni kui ka teenuse või valdkonda, mille kohta küsid - see annab meile võimaluse vastata võimalikult täpselt ja kiirelt. Vastame reeglina ühe tööpäeva jooksul.

Anzelika Ruubel / Talendibaasi tegevjuht