Personali värbamine on osa ettevõtte maine loomisest

Üha rohkem organisatsioone on Eestis aru saamas, et personali värbamise puhul ei ole tegemist pelgalt töötajate otsimisega vakantsetele töökohtadele, vaid palju laiema protsessiga, milleks on tööandja mainekujundus ning organisatsiooni kuvandi tutvustamine.

Täna torkab see tänaval kõige paremini silma jaemüügikettide üha süveneva konkurentsi tõttu, aga paljud firmad on oma loomust ja tõelist sisu järjekindlalt tutvustanud juba aastaid. Seetõttu näeme igasuguste parimate tööandjate teemaliste konkursside nominentide hulgas sageli kordumas tuttavaid nimesid. Nendes ettevõtetes on mõistetud värbamise tõelist sisu.

Paljud firmad kasutavad seejuures paremate tulemuste saavutamiseks professionaalsete värbajate potentsiaali, sest nad aitavad hajutada ettevõttesisest subjektiivsust, lähenedes värbamisprotsessile alati värske pilguga ja neutraalselt positsioonilt. Eriti oluline on see ajal, kui töötajate lojaalsus kindlale organisatsioonile on asendunud lojaalsusega oma tegevusvaldkonnale, mille raames otsitakse paremat palka ning töötingimusi.

Just selle tõttu ei saa ükski edukas ettevõte enam endale lubada nii-öelda lihtsalt töökohtade täitmist, vaid peavad värbamisse kaasama spetsaliste, kellel on hea ülevaade tööturu olukorrast ja kes oskavad edastada tööandja mainet kujundavaid ning toetavaid sõnumeid.

Kokkuvõttes, värbamisprotsessi aluseks on tööandja imago, mida omakorda annab tugevdada meisterliku värbamise kaudu. Inimesed teevad kandideerimisotsuse kõigepealt ettevõtte maine järgi ja seejärel sõltub kõik sellest, kui ausalt ja avameelselt kandidaati värbamise jooksul informeeritakse ning uue töökohaga kurssi viiakse. Talendibaasi tiimil on selles osas väga laialdased kogemused, nii et aitame rõõmuga kõiki organisatsioone, kes peavad praegu rinda pistma üha süveneva tööjõupuudusega ning töötajate kasvavate nõudmistega.

Anželika Ruubel, karjäärinõustaja ja personalijuht

Küsi julgelt!

Kõik päringud jõuavad minuni


Täida väljad ära ja vajuta "saada", nii lihtne ongi! Hea oleks kui täpsustaksid nii organisatsiooni kui ka teenuse või valdkonda, mille kohta küsid - see annab meile võimaluse vastata võimalikult täpselt ja kiirelt. Vastame reeglina ühe tööpäeva jooksul.

Anzelika Ruubel / Talendibaasi tegevjuht