Miks valida värbamisteenus?

Iga ettevõtte juht taotleb oma organisatsioonis efektiivsust, mis saavutatakse peamiselt kulude ja aja kokkuhoiu arvelt. Erandiks ei ole siin ka personaliga seotud tegevused, eriti aga uute ja kogemustega töötajate värbamine, kus on oluline, et kogu personaliotsing viiakse läbi oma ala professionaalide abil, kes teavad, kuidas sobivaid kandidaate leida.

Värbamine on tegelikult väga keeruline ja ajamahukas protsess, mis nõuab värbajalt kindlaid teadmisi ja oskusi, mitmekülgset kogemust ning väga laia silmaringi. Seetõttu eelistab järjest rohkem organisatsioone tellida professionaalset värbamisteenust väljapoolt ettevõtet.

Värbamisteenus hoiab firma- ja personalijuhtidele kokku väga palju väärtuslikku tööaega. Pealegi on värbamisteenuse sisseostmine organisatsioonile sageli soodsam, kui personalitöötaja ametikoha pidamine.

Muidugi sõltub palju siin sellest, millise äri ja organisatsiooniga on tegemist – kas värbamisi on palju ja tihedalt või pigem vähe ja harva. Sellest sõltub vajadus võtta personalitööle täiskohaga töötaja või kasutada partneri abi. Kui organisatsioonis on personalijuht olemas, aga tuleb ette tihedalt värbamisi või on osad ametikohad väga spetsiifilised siis kasutavad värbamisteenust ka personalijuhid.

Värbamisfirma valikul tuleks keskenduda sellele, kui pikalt on värbajad antud tööd teinud, kas neil on piisavalt palju kogemust, kui paljud värbamisprojektid on õnnestunud ning millises valdkonnas ollakse tugevad.

Professionaalne ja edukas värbamisfirma on kindlasti selline kellel on klientide jaoks aega. Sellises firmas süvenetakse nii töökoha profiili, kui tööotsija tausta, et otsing edukalt läbi viia. Värbamisspetsialistid peavad olema vastava hariduse ning kompetentsidega, et tagada suurepärane kandideerimiskogemus.

Hea värbaja hoiab end kindlasti pidevalt kursis töömaailmas toimuvaga ning külastab erinevaid personalivaldkonna kokkutulekuid ja koolitusi. Kindlasti peab ta väga hästi tundma erinevaid meedia- ja suhtluskanaleid, mille kaudu töötajaid leida.

Väga oluline on see, et värbaja annab tööotsijale sisemise kindluse, nagu me Talendibaasis anname. Kõik meie värbamisprojektid on konfidentsiaalsed ja kandidaat võib meie poole alati pöörduda, kui tal on tekkinud uues organisatsioonis lahkhelisid või küsimusi. Oleme kandidaadile esimese 4 kuu jooksul alati abiks ja toeks. Selline suhtumine on tänaseks kogunud väga suurt populaarsust nii tööandjate, kui ka tööotsijate seas. Tööotsijatele, eriti noortele meeldib väga, et neil on alati väljaspool organisatsiooni olemas inimene kelle poole võib alati katseajal pöörduda. Tööandjatele meeldib see just seetõttu, et taolise teenusega välistame kandidaadi lahkumise katseajal, mis hoiab taas kokku tööandja aega ja raha sest iga uus otsing on taas suur kulu.

Anželika Ruubel, karjäärinõustaja ja personalijuht

Küsi julgelt!

Kõik päringud jõuavad minuni


Täida väljad ära ja vajuta "saada", nii lihtne ongi! Hea oleks kui täpsustaksid nii organisatsiooni kui ka teenuse või valdkonda, mille kohta küsid - see annab meile võimaluse vastata võimalikult täpselt ja kiirelt. Vastame reeglina ühe tööpäeva jooksul.

Anzelika Ruubel / Talendibaasi tegevjuht