5 olulist tingimust otsepakkumiste õnnestumiseks

Sageli ei ole organisatsioonidel töökohtade täitmiseks muud valikut, kui leida hea spetsialist konkurendi juurest. Talendibaasi värbajad sõnastasid olulised tingimused, mida võiks tähele panna otsepakkumiste tegemisel.

  1. Panusta aegsasti oma organisatsiooni mainekujundusse, et olla ihaldatavaim kui konkurent. See aitab peale toodete ja teenuste müügi kasvu oluliselt kaasa ka professionaalide värbamisele.
  2. Õpi hästi tundma töökoha nüansse organisatsiooni siseselt, aga ka sellega seotud olukorda tööturul laiemalt. Õpi tundma potentsiaalseid kandidaate, et tööpakkumise saaks teha täpse ja kandidaadi huvisid arvestava.
  3. Valmista end ette parimate argumentide esitamiseks, isegi kui alguses tuleb kandidaadilt eitav vastus. Argumendid peaksid sisaldama konkreetseid võimalusi, nagu näiteks ametikõrgendus, erialased koolitused, boonused jms. Väga hea, kui organisatsioonil on juba väljakujunenud motivatsioonipakett.
  4. Ära survesta kandidaati liialt! Jäta inimesele suhtlusest positiivne kogemus, et ta pöörduks sinu poole ka hiljem, kui selleks vajadus tekib või soovitaks vabale töökohale oma tuttavaid ja nendele omakorda sind kui oma ala professionaali.
  5. Sa pead olema valmis maksma turu keskmisest kõrgemat või isegi märkimisväärselt kõrgemat töötasu.

Küsi julgelt!

Kõik päringud jõuavad minuni


Täida väljad ära ja vajuta "saada", nii lihtne ongi! Hea oleks kui täpsustaksid nii organisatsiooni kui ka teenuse või valdkonda, mille kohta küsid - see annab meile võimaluse vastata võimalikult täpselt ja kiirelt. Vastame reeglina ühe tööpäeva jooksul.

Anzelika Ruubel / Talendibaasi tegevjuht